INVITATIE LA PICNIC

HRISTOS S-A ÎNĂLȚAT!

Iubiți credincioși,

După cum știți, biserica noastră organizează diverse acțiuni și evenimente care au ca scop strângerea de fonduri necesare pentru întreținerea/renovarea și înfrumusețarea bisericii. Orice ajutor este binevenit și ne adresăm cu rugămintea la cei dintre dumneavoastră care puteți și doriți să vă implicați alături de noi (Preot, Consiliu Parohial, Comitetul Doamnelor) în buna desfășurare a acestor acțiuni, să ne contactați fie răzpunzând acestui mesaj, fie luând legătura cu:

Doamna Preoteasă Carmen Ene: 647-385-6077 sau carmen_alina_ene@yahoo.com
Doamna Alina Toda: 416-624-5284 sau alinatoda@gmail.com

De asemenea, la biserică veți găsi afișat un tabel cu cele necesare pentru picnicul care urmează; puteți trece acolo cu ce doriți să participați.

Următorul eveniment:

Sâmbătă, 2 Iunie 2018, de la ora 11.00 am, Biserica Ortodoxă „Sfinții 40 de Mucenici” vă invită la Picnic.
Va avea loc la Simeon Park, 13190 Woodbine Ave., Gormley, ON, L0H 1G0.

Vă așteptăm să petrecem o zi împreună, într-o atmosferă românească, cu mici, bere și alte surprize.
Parcul oferă facilități pentru toate vârstele:
– terenuri de fotbal, tenis, volei, baschet,
– piscină pentru copii și adulți,
– spații de joacă și plimbări pe malul lacului.

Intrarea în parc costă $5/ mașină.

Donațiile dumneavoastră vor fi folosite pentru achitarea Catapetesmei sculptate.

Vă mulțumim pentru suport și generozitate!

Doamne-ajută,

Pr. Florian Ene