Concert de muzică bizantină

”Învierea Ta, Hristoase Dumnezeule, îngerii o laudă în ceruri; și pe noi, pe pământ, ne învrednicește, cu inimă curată, ca să Te slăvim!”
Hristos S-a înălțat!
Iubiți credincioși,
Învierea Mântuitorului nostru Iisus Hristos aduce în inimile noastre lumină și mare bucurie duhovnicească. Ce ar putea omul să dea în schimb lui Dumnezeu pentru mântuirea sufletului său? Rostim la Sfânta Liturghie: ”Ale Tale dintru ale Tale, Ție îți aducem de toate și pentru toate…” Astfel și noi, mulțumind lui Dumnezeu pentru darurile Sale cele bogate, aducem cântare de laudă împreună cu Corul Bizantin din Toronto în seara zilei de Vineri, 25 Mai, în biserica noastră, începând cu orele 7 pm.
Cu binecuvântare,
_______________
Pr. Florian Ene 
647-338-6077
_______________

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *