Hramul Bisericii

Iubiți credincioși,

Cu ocazia sărbătoririi Hramului Bisericii noastre, Sfinții Patruzeci de Mucenici din Sevastia Armeniei – Aurora, și a slujbei speciale de la Biserica Sfântul Ioan Evanghelistul, din Toronto, pentru Pomenirea celor ce au suferit în închisorile comuniste, în perioada 9-11 martie vom avea vizita Înalt Preasfințitului Părinte, Arhiepiscopul Nathaniel, după următorul program:
– Vineri, 9 martie,7 pm, la Parohia Sfinții 40 de Mucenici, Aurora, Taina Sfântului Maslu.
– Sâmbătă, 10 martie, 9:30 am, la Parohia Sfinții 40 de Mucenici, Aurora, Sfânta Liturghie și hirotonia întru preot a P.C. Diacon George Bogdan Diaconescu de la Ottawa, după care este masa de hram.
Masa de Hram va avea loc la Aurora Seniors Centre, de la orele 1:30 pm.
Adresa locației este: 90 John West Way, Aurora, ON L4G 8A2.
– Duminica, 11 martie, 12:00 pm, la Parohia Sfântul Ioan Evanghelistul, Toronto, Sfânta Liturghie și Pomenire pentru cei ce au suferit în închisorile comuniste.

Cu binecuvântare,
Pr. Florian Ene